V  NIEDZIELA   ZWYKŁA  (7.02.2016)

1.      Najbliższa środa, 10 lutego, to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze św. tego dnia w naszym kościele o godzinie 9.00 i 18.00.

2.      Środa Popielcowa to także dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18. a  60. rokiem życia (ten post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i nieco młodsze (ale które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3.       Pamiętajmy też, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od zabaw, tańców i dyskotek.

4.        Droga Krzyżowaw piątki o godz. 17.00 (dla wszystkich)

5.       Gorzkie Żale: w niedziele 20 minut przed Mszą św. o godz. 10.00 i w środy o godz. 17.30

6.      Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zechciejmy podjąć dobrowolną abstynencję od alkoholu na okres Wielkiego Postu dla ratowania ludzi uzależnionych od alkoholu z naszych rodzin i naszej parafii.

7.         W czwartek, 11 lutego będzie liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Tego dnia podczas Eucharystii o godz. 9.00 pomodlimy się za chorych i tych, którzy nimi się opiekują. W czasie tej Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Ten  Sakrament mogą przyjąć osoby zmagające się z różnymi, poważnymi  chorobami; w podeszłym wieku; lub przygotowujące się do operacji. Do przyjęcia tego sakramentu wymagany jest stan łaski uświęcającej.

8.         W przyszłą niedzielę o godz.18.00 spotkanie Rady Parafialnej w sali maryjnej

9.          Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek 12 lutego o godzinie 19.00

10.         Za dwa tygodnie, 21 lutego rozpoczną  się spotkania dla narzeczonych planujących zawarcie małżeństwa.   Zainteresowanych koniecznie prosimy o kontakt z duszpasterzami.

11.            W gazetce parafialnej są szczegóły informacji, dla seniorów i  innych osób narażonych na oszustwa i wykorzystanie, o spotkaniu organizowanym przez Fundację Biała Róża i Urząd Gminy. Zachęcamy do zapoznania się.

Plan Mszy Św.

Poniedziałek - Piątek