TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ  (15.05.2016)

1.     Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób.

2.     Bardzo serdecznie dziękujemy: ks. Zygmuntowi Żaczkowi SCJ z Pliszczyna  -  za przewodniczenie Sumie odpustowej oraz za głoszone dziś w naszej świątyni kazania jak i wczorajszą Mszę św. na cmentarzu parafialnym.

3.      W czwartek  obowiązkowa uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, nazywana  dawniej uroczystością Bożego Ciała :

·       Msze św. o godz. 8.00 i 10.00

·       Po Mszy św. o  godz. 10.00 uroczysta procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji i usytuowanie ołtarzy jak w roku ubiegłym.

·       Serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów na trasie procesji.

·       Prosimy by orszak procesyjny przygotować nieco wcześniej

·       Dziewczynki w strojach pierwszokomunijnych zapraszamy do sypania kwiatów  a chłopców do niesienia różańca.

4.     Ruch Światło-Życie zaprasza do udziału w rekolekcjach wakacyjnych dzieci, młodzież i dorosłych. Wszystkie informacje zawarte są na ulotkach na stoliku pod chórem oraz stronie internetowej www.lublin.oaza.pl.

5.     W przyszłą niedzielę w ramach przygotowania do czekających nas do rekolekcji ewangelizacyjnych i przyjęcia relikwii Krzyża Świętego będziemy gościć ekipę osób świeckich z kapłanem którzy dzielić się będą swoim świadectwem wiary.

6.     Także w przyszłą niedzielę od godz. 15.00 rozpocznie w naszym kościele się rejonowy dzień wspólnoty Ruchu Domowego Kościoła. Zaproszone są także małżeństwa nie należące do Domowego Kościoła.

7.     Planowane jest powstanie w naszej parafii nowego kręgu Domowego Kościoła. Małżeństwa zainteresowane tą drogą formacyjną prosimy o kontakt.

8.     Nabożeństwa poświęcenia pól w najbliższym czasie:

·                            w sobotę (28 maja) godz. 19.00 – Świdniczek oraz Wólka

·                            w niedzielę (5 czerwca) godz. 18.30 –  Długie oraz  Zadębie

·                            w niedzielę (19 czerwca) godz. 18.30 – ul.Grodzickiego cz. I, Zabytkowa, Pliszczyńska, Lipeckiego orazGrodzickiego cz. II, Torowa, Naftowa, Wiertnicza

Prosimy aby przyjechać po księdza.

9.   Zapowiedzi przedślubne:

Daniel Szczerba kawaler z parafii tutejszej i Kamila Pacek panna z parafii Dobrego Pasterza w Lublinie – zapowiedź druga

Paweł Tokarski kawaler z parafii tutejszej i Agnieszka Łysiak  panna z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świdniku Dużym – zapowiedź druga

Plan Mszy Św.

Poniedziałek - Piątek