IV Niedziela wielkanocna (26.04.2015)

1.       Dzisiaj o godz. 15.00 w domu parafialnym spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

2.      W tym tygodniu rozpoczniemy maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o 17.30, w niedzielę o 16.30.Zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w kościele. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła w godzinach nabożeństwa.

3.      W piątek – 1 maja - obchodzić będziemy wspomnienie św. Józefa Robotnika. Nasz Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy  od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w tym dniu.

4.      W najbliższą sobotę 2 maja, przypada  przeniesiona z niedzieli 3 maja, liturgiczna uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele o godz.9.00 i 18.00

5.      W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Chorych odwiedzimy w pierwszy piątek w godz. 10.00 – 12.00

6.      W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00  będziemy  się modlić w intencji naszej Ojczyzny z okazji 224 rocznicy uchwalenie Konstytucji 3 Maja. O godz. 9.30 będą uroczystości przy pomniku przed Urzędem Gminy.

7.      Także w przyszłą niedzielą  po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych

8.      Informacja dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Próba dla dzieci w piątek 1 maja o godz. 9.00 w kościele. W tym czasie planowane jest także robienie porządków wokół kościoła. Mile widziani będą także ojcowie dzieci.

9.      Organizowana jest pielgrzymka z naszej parafii, w intencji naszych rodzin, do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i Lichenia w dn. 20-21 czerwca (sobota – niedziela). Koszt 130 zł. obejmuje przejazd i nocleg. Zapisy u p. Zofii Piróg.

10.  Składamy serdeczne podziękowania osobom, które pomagały w rozbieraniu dekoracji Grobu Pańskiego: rodzinie Państwa Fenertów, Pani Agnieszce Frączek, Pani Justynie Ścibior, Panu Marcinowi Flisowi, Panu Mateuszowi Słomce.

11.  Gimnazjum w Pliszczynie zainteresowanych zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi – 29 kwietnia br. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem.

12.  Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Lubelskiej serdecznie zaprasza Jubilatów obchodzących w tym roku swój jubileusz 50-lecia (a także 55-lecia bądź 60-lecia) Sakramentu Małżeństwa na uroczystą Mszę Św. w Ich intencji, która będzie sprawowana w Archikatedrze Lubelskiej w niedzielę dnia 24 maja o godz. 1130. Bezpośrednio po Mszy Św. odbędzie się uroczyste spotkanie Dostojnych Jubilatów z władzami Miasta i Stowarzyszenia. Spotkanie to połączone jest m.in. z wręczeniem okolicznościowych dyplomów i koncertem. W celu umożliwienia odpowiedniego przygotowania tego spotkania organizatorzy  proszą o zgłoszenie się poprzez wypełnienie formularza i wysłanie go do 4 maja br. w kopercie na adres Stowarzyszenia. Formularz dostępny jest w zakrystii.

13.  Zapowiedzi przedślubne:

Huba Sebastian, kawaler z par. św. Józefa w Lublinie i Ewelina Szalak  panna z par. tut. – zapowiedź druga

Szmidt Piotr, kawaler z par. św. Andrzeja Boboli w Lublinie i Agnieszka Justyna Gąsior  panna z par. tut. – zapowiedź druga

Janczarek Wiktor, kaw. z parafii  w Konopnicy iStaszczak Paulina, panna z par. tut. – druga zapowiedź

Kamieniecki Filip, kaw. z parafii św. Wojciecha w Mrągowie i  Schab Paulina, panna z par. tut. – pierwsza zapowiedź

Plan Mszy Św.

Poniedziałek - Piątek