XXVI Niedziela Zwykła  (25.09.2016)

1.     W czwartek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętamy z lekcji religii, że poza światem widzialnym istnieje świat rzeczy niewidzialnych, świat duchowy. Pan Bóg stworzył Aniołów i powierzył im misję bycia Jego posłańcami i jednocześnie naszymi towarzyszami w ziemskiej pielgrzymce. Aniołów, których będziemy wspominać w liturgii w najbliższy czwartek, nazywamy Archaniołami.  Jak naucza w jednej z homilii Święty Grzegorz Wielki, są oni Bożymi zwiastunami w sprawach większej wagi. W naszej parafii w szczególny sposób poświęcamy się opiece św. Michała Archanioła w modlitwie odmawianej po każdej Mszy św.

2.   W czwartek o godz. 18.45  będzie trzecie spotkanie w ramach  Seminarium Odnowy Wiary, które  odbywają się w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy także tych, którzy nie byli na wcześniejszych spotkaniach.

3.   Najbliższa sobota będzie pierwszą sobotą października – miesiąca różańcowej modlitwy. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30,  a w niedzielę o godz. 16.30.

4.      Kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii prosimy o zgłoszenie swego zamiaru przystąpienia do tego sakramentu  do duszpasterzy.

5.     Przypominamy o możliwości skorzystania z pomocy psychologa czy pedagoga w naszym parafialnym Ośrodku Wsparcia Psychologiczno-Pedagogicznego.

Informacja dodatkowa:

Znaleziony został smartfon. Ewentualny właściciel proszony jest o kontakt w zakrystii wink

Plan Mszy Św.

Poniedziałek - Piątek