Ogłoszenia duszpasterskie

I  Niedziela Adwentu (29.11.2015)

 

1.      Adwent jest czasem oczekiwania na Tego, który ma przyjść i który już przychodzi. Nie przegapmy tego czasu, w świecie który próbuje skierować nasze myślenie jedynie na to, co materialne. Starajmy się nie zgubić z oczu tego, co istotne w nadchodzących świętach Narodzenia Pańskiego: spotkania z Tym, który stał się człowiekiem, aby nas uczynić dziećmi Bożymi, aby się do nas przybliżyć, aby się stać nam bliskim.

2.      Dziękujemy ks. Wojciechowi Adamczykowi za posługę Słowa w dniu dzisiejszym w naszej wspólnocie parafialnej. Ks. Wojciech należy do Zgromadzenia Księzy Sercanów.  Przez kilka ostatnich lat pracował jako misjonarz w Urugwaju w Ameryce Południowej. Obecnie jest na urlopie w Polsce. Cieszymy się tym bardziej z jego obecności, że  korzenie rodzinne ks. Wojciecha są związane także z naszą parafią, dokładniej z Zadębiem.

3.      Dzisiaj przedstawiciele młodzieży naszej parafii  po Mszach świętych przedpołudniowych w przedsionku przy wyjściu z kościoła na parking przyjmują intencje modlitewne. Także dzisiaj o godz. 16.30 przed Mszą św. wieczorną, w zgłoszonych intencjach będzie modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem.

4.      Od wtorku Msze św. roratnie w naszej świątyni. Będziemy je odprawiali o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy.

5.      W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 8.00 zostały poświęcone opłatki wigilijne. Osoby, które pomagają parafii w roznoszeniu opłatków proszone są, by wzięły opłatki do swoich miejscowości i w najbliższym czasie dostarczyły do rodzin katolickich naszej Parafii.

6.      W sali maryjnej rozpoczął się już kiermasz świąteczny. Kiermasz prowadzi  Akcja Katolicka, której także dziękujemy za przygotowanie wieńca adwentowego. Do nabycia m.in. kartki świąteczne, świece wigilijne, kalendarze, książki – także dla dzieci, dewocjonalia i inne.

7.      W tym tygodniu wypada:

·        pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.30 nabożeństwo dziękczynne za dar Eucharystii.

·        pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Nie zapomnijmy o spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. M możliwość spowiedzi od godz. 17.00.  Chorych w tym dniu odwiedzimy w godz. 10.00 -12.00

·        pierwsza sobota miesiąca. Różaniec wynagradzający o godz. 17.30

8.      W następną niedzielę 6 grudnia  wypada  liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja z Miry. Spotkanie dzieci ze św. Mikołajem odbędzie się w naszej świątyni tego dnia po Mszy św. o godz. 12.00

9.      Spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej w przyszłą niedzielę o godz. 15.00

10.  Parafialny punkt Caritas w najbliższy wtorek będzie nieczynny.  Punkt będzie otwarty za dwa tygodnie 15 grudnia w godz. 10.00 – 11.00

11.  Nasze  parafialne rekolekcje adwentowe  będą w dniach 10 – 13 grudnia. Prosimy by już wcześniej zaplanować w nich swój udział.Plan Mszy Św.

Niedziela

8.00
10.00
12.00
17.00

Dni powszednie

18.00

Święta

9.00
18.00

Nabożeństwa

17.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Poniedziałek - Piątek

17.00 - 18.00

(Możliwość spowiedzi)

© Parafia Świętej Trójcy w Wólce
Krzysztof Osiecki