XIV Niedziela Zwykła  (3.07.2016)

1.               Ewangelia opowiada o posłaniu 72 uczniów, którzy mają nieść pokój, dobro, radość i miłość. Dziś to my jesteśmy posyłani, aby przypominać światu, że trzeba nieustannie budować i troszczyć się o królestwo Boże. Zbliżają się dni, w czasie których z orędziem Bożego królestwa do naszej Ojczyzny przybędą młodzi z całego świata. Chciejmy to spotkanie, można powiedzieć, te wielkie rekolekcje dla młodych i dla wszystkich Polaków, otoczyć naszą modlitwą.

2.               Dzisiaj wychodząc z kościoła będziemy mogli wesprzeć Hospicjum Dobrego Samarytanina znajdujące się w Lublinie przy ul. Bernardyńskiej. Hospicjum to obejmuje opieką chorych w terminalnym okresie choroby nowotworowej, u których zakończono leczenie przyczynowe, a konieczne jest zwalczanie objawów związanych z postępem choroby. Opieka hospicyjna jest nieodpłatna. Kilku naszych parafian ostatni okres swojej choroby nowotworowej spędziło właśnie w tym Hospicjum. Zbiórkę przeprowadzają wolontariusze Hospicjum.

3.               Trwają zapisy na Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Do 23 lipca można zapisać się w parafii, zaś od 24 lipca  zapisy będą prowadzone w sekretariacie przed lubelską katedrą codziennie do wyjścia pielgrzymki w godz. 10.00 – 17.00.

4.               Parafialny Punkt Caritas będzie czynny w najbliższy wtorek w godz. 10.00 – 11.00

5.               Zapowiedzi przedślubne:

Chmiel Magdalena panna  z parafii tutejszej i Orłowski Kamil  kawaler  z parafii tut. – zapowiedź druga

Plan Mszy Św.

Poniedziałek - Piątek