XIII Niedziela Zwykła (28.06.2015)

1.      Dziś – trzynasta niedziela w ciągu roku. Dla niektórych z nas jest to pierwsza niedziela w czasie ich tegorocznych wakacji. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że w czasie wolnym nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu, a wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Mu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku. Zaś parafian, do których z okazji wakacji lub urlopu przyjadą krewni lub znajomi, prosimy, aby przyjęli ich serdecznie w przekonaniu, że w ich osobach przyjmują samego Pana Jezusa. Starajmy się dawać innym dobry przykład, do czego zobowiązuje nas fakt przyjęcia przez nas chrztu i bierzmowania.

2.      Jutro – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte z kazaniem w naszym kościele o godz. 9.00 i 18.00.  Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża.

3.      W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W okresie wakacyjnym nie będzie odwiedzin kapłana u chorych z racji pierwszego piątku.

4.      Od 29 czerwca do 4 lipca w Pliszczynie odbywać się będą XXII Sercańskie Dni Młodych. Ks. Sławomir zaprasza młodzież naszej parafii na rowerowe wieczorne wyjazdy do Pliszczyna w tym czasie. Zbiórki na parkingu przed kościołem o godz. 19.00

5.      Parafialny punkt Caritas w miesiącach wakacyjnych będzie nieczynny.

6.      Składamy podziękowanie firmie Henbud oraz Panom Januszowi Bundzylakowi, Sławomirowi Udryckiemu, Dariuszowi, Karolowi i Albertowi Flisom za prace porządkowe na terenie przykościelnym. Dziękujemy również  uczestnikom pielgrzymki do Lichenia i Kalisza za ofiarę na potrzeby parafii w kwocie 400 zł.

7.      Zapowiedzi przedślubne:

Michał Marek Jakubaszek, kaw. z parafii tut.  i  Anna Paulina Reguła,   panna z par. tut. –   zapowiedź pierwsza

Magdalena Julianna Adamczyk, panna. z parafii tut.  i   Leszek Gil,  kawaler z par. św. Antoniego w Lublinie  –   zapowiedź pierwsza

Plan Mszy Św.

Poniedziałek - Piątek