XXII Niedziela Zwykła (30.08.2015)

1.      We wtorek o godz. 9.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego – na którą serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców i pracowników. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego  zachęcamy też do przystąpienia do sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi codziennie 17.00 – 18.00.

2.      Także we wtorek przypada 76. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny. W związku z toczącą się wojną na Ukrainie i niepokojami w Europie zachodniej módlmy się szczególnie w tym dniu o dar pokoju dla naszej Ojczyzny.

3.      W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00  nasze dożynki parafialne. Będziemy dziękować Bogu za chleb i tegoroczne zbiory. Gospodarzami dożynek są mieszkańcy Świdniczka.

4.      W związku z organizacją dożynek jest informacja dla Mieszkańców Świdniczka. Jutro (31 sierpnia) o godz. 19.00 planowane jest spotkanie dotyczące  organizacji tego wydarzenia. Miejsce spotkania – koło posesji pani Wandy Macieńko. Organizatorzy proszą o przybycie.

5.      Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca na Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

6.      W tym tygodniu przypada:

pierwszy czwartek miesiąca – modlitwa dziękczynna za dar Eucharystii17.30

pierwszy piątek miesiąca – nabożeństwo wynagradzające do Serca Pana Jezusa – 17.30

pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi – 17.30

Możliwość spowiedzi: 17.00 – 18.00

Przypadający w tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca jest dobrą okazją, by rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, kto jeszcze tego nie podjął, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie czy dla innych.

7.      Do chorych w pierwszy piątek z posługą kapłańską udamy się w godz. 10.0 – 12.00

8.      W tym tygodniu nie będzie czynny parafialny punkt Caritas. Punkt będzie czynny dopiero we wtorek 8 września.

9.      Dziękuję Panom: Jackowi Oleszczukowi i Sławomirowi Urbanowi za prace wykonane w domu parafialnym.

10.  Składamy  podziękowanie uczestnikom pielgrzymki do Tuchowa, Zakopanego i Ludźmierza za ofiarę na potrzeby parafii w kwocie 360 zł.

11.  Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce do Wąwolnicy w najbliższą sobotę  5 września. Wyjście z Katedry o godz. 7.00. Dojście planowane jest ok. godz. 17.00. Msza św. dla pielgrzymów po dojściu o godz. 18.00. Z pielgrzymami z naszej parafii będzie szedł  ks. Sławek.

12.  Jest jeszcze 6 wolnych miejsc na pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 11-12 września br. (piątek – sobota)  Chętnych zapraszamy. Osoby które już wcześniej zadeklarowały swój udział w pielgrzymce proszone są o dokonywanie wpłat w kwocie 105 zł.

Plan Mszy Św.

Poniedziałek - Piątek