V Niedziela Wielkiego Postu (22.03.2015)

1.     Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie, na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. W tym miejscu przypominamy o zwyczaju dekorowania krzyży i kapliczek przydrożnych na święta.

2.      W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00 i 18.00.

3.      Osoby które  pragną rozpocząć dziewięciomiesięczną nowennę w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, tzw. duchową adopcję, będą mogły złożyć taką deklarację w uroczystość Zwiastowania Pańskiego na Mszy św. o godz. 18.00. Blankiety deklaracji  wyłożone są na ołtarzu Matki Bożej.

4.      Do chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca, planujemy udać się w środę 25 marca w godz. 12.00 -14.00. Prosimy aby w zakrystii zgłaszać osoby chore, które chcą by je odwiedzić z kapłańską posługą przed świętami.

5.      W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00. Jeżeli nie będzie bardzo złych warunków atmosferycznych, to tę Drogę Krzyżową odprawilibyśmy na Wólce na tzw. „poprzeczce”. Pierwsza stacja byłaby przy posesji państwa Kańczugowskich i będziemy szli w kierunku kościoła. Ostatnia stacja będzie w kościele. Poszczególne stacje będą wyznaczone przygotowanymi obrazami.

6.      Najbliższa niedziela to będzie już Niedziela Palmowa.

•   na Mszach św. poświęcenie palm
  •   po Mszach św. zbiórka  ofiar do puszek na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego.

7.      Zapowiedzi przedślubne:

·        Ewelina Katarzyna Graniczka, panna. z par. tutejszej iDobrowolski Mateusz, kawaler  z par. w Gościeradowie – zapowiedź druga

8.      Składamy serdeczne podziękowanie Ks. Piotrowi Brotoniowi TCh za poprowadzenie tegorocznych rekolekcji. Życzymy skutecznego podreperowania zdrowia. I na czas świąt wielkanocnych, jak i na tych odcinkach pracy duszpasterskiej na których Księdza postawi jeszcze Boża Opatrzność życzymy obfitości łask i opieki Matki Najświętszej.

Na zakończenie naszych rekolekcji możemy uzyskać odpust zupełny. Warunkiem jest uczestnictwo w rekolekcjach co najmniej przez trzy dni,  spowiedź sakramentalna, komunia św., modlitwa w intencjach Papieża ( np. Ojcze nasz i Zdrowaś Mario). Księdza Rekolekcjonistę prosimy o udzielenie nam błogosławieństwa.

Plan Mszy Św.

Poniedziałek - Piątek