XXII Niedziela Zwykła  (28.08.2016)

1.     To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni kto jeszcze je ma i  z pięknej dzisiejszej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków które nas czekają w nowym tygodniu.

2.     W czwartek, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w Imię Boże. Zapraszamy najmłodszych parafian, ich rodziców, nauczycieli  na Eucharystię o godz. 9.00, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku. Spotkanie scholi dziecięcej przed Mszą św. o godz. 8.30

3.     W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00  będzie nasze parafialne dziękczynienie za plony ziemi. Pragniemy  podziękować Bogu za chleb i tegoroczne zbiory oraz modlić się by nigdy nam nie zabrakło tego chleba. Gospodarzami tego dziękczynienia są mieszkańcy Zadębia i Hajdowa.

4.     Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

5.     W tym tygodniu przypada:

pierwszy czwartek miesiąca – modlitwa dziękczynna za dar Eucharystii17.30

pierwszy piątek miesiąca – nabożeństwo wynagradzające do Serca Pana Jezusa – 17.30

pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi – 17.30

Możliwość spowiedzi: 17.00 – 18.00

Przypadający w tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca jest dobrą okazją, by rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, kto jeszcze tego nie podjął, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie czy dla innych.

6.     Do chorych w pierwszy piątek z posługą kapłańską udamy się w godz. 10.00 – 12.00

7.     W naszej archidiecezji trwa modlitwa w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Z tej okazji Fundacja Nasza Tradycja wydała obrazki z modlitwą o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia, przypominające zarazem o przypadającej w tym roku 70. rocznicy ingresu bp. Stefana Wyszyńskiego do katedry lubelskiej. Na obrazkach wykorzystano unikalne fotografie bp. Wyszyńskiego z okresu pasterzowania Kościołowi Lubelskiemu. Zachęcamy do pobrania obrazków ze stolika pod chórem i modlitwy w tej intencji.

8.     Zapowiedzi przedślubne:

Kisyłyczko Aleksandra panna z parafii tutejszej i Pleszkun Bartłomiej kawaler z parafii św. Jadwigi w Lublinie – zapowiedź druga

Wójcik Paulina panna z parafii tutejszej i Jurek Mariusz kawaler z parafii św. Wojciecha w Lublinie – zapowiedź druga

9.     Jak zauważyliście trwają prace w kaplicy Pana Jezusa Miłosiernego związane z likwidacją pleśni, która pojawiła się na suficie i ścianach. Wykonany został kanał wentylacyjny, trwa osuszanie ściany i malowanie. Potrzeba jeszcze docieplenia stropu. Planowane są podobne prace w kaplicy Matki Bożej.

Plan Mszy Św.

Poniedziałek - Piątek