Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela Zwykła (4.10.2015)

1.      Dziś – dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela października. Miesiąc ten z woli papieża Leona XIII od 1885 roku jest miesiącem różańcowym. Liturgia słowa porusza dziś sprawę nierozerwalności małżeństwa. Wiele uwagi małżeństwu i rodzinie poświęca także obecny papież Franciszek, który obchodzi dziś swoje imieniny. Wspierajmy papieża oraz małżeństwa i rodziny oraz rozpoczynający się dziś w Watykanie Synod Biskupów o Rodzinie modlitwą różańcową odmawianą w kościele lub w domach rodzinnych.

2.      Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele – o godz. 16.30. 

3.      Dzisiejsza niedziela i cały październik stanowią dobrą okazję do zainteresowania się różami Żywego Różańca w naszej parafii. Cieszymy się z parafian, którzy należą już do tych róż, ale też innych zachęcamy do zaangażowania się w ich działalność. Niektóre róże wymagają uzupełnienia z powodu śmierci. Do obowiązków osób należących do róży należy branie udziału w zmianach tajemnic różańcowych odbywających się raz w miesiącu oraz codzienne odmawianie wyznaczonej na zmianie jednej tajemnicy różańca w intencjach określonych przez Ojca św.

4.      Po przerwie wakacyjnej, od najbliższego wtorku, wznawia działalność Ośrodek Wsparcia Psychologiczno-Pedagogicznego przy naszym kościele. Ośrodek oferuje bezpłatną pomoc psychologa i pedagoga dla dzieci, młodzieży i dorosłych.Czynny będzie w każdy wtorek w godz. 17.00 – 18.00 w sali maryjnej. Z prowadzącymi można kontaktować się także drogą elektroniczną pod adresem: poradnia.trojca@gmail.comoraz telefoniczniepod  nr  kom. 573 340 960

5.       Spotkanie kandydatów do bierzmowania w najbliższy piątek o godz. 19.00 w sali maryjnej.

6.      Spotkania i próby naszej dziecięcej scholi Gloria będą już w następną niedzielę o godz. 11.30

7.      Za tydzień  przeżywać będziemy XV Dzień Papieski pod hasłem: „ Św. Jan Paweł II – patron rodziny”. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin polskich, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia

8.      Z dwóch numerów telefonu stacjonarnego na parafii, aktualny jest teraz tylko ten podany w gazetce parafialnej. Jest to numer zarówno do księży jak i do kancelarii parafialnej.

9.      Jak już informowaliśmy Światowe Dni Młodzieży w przyszłym roku będą także w naszej parafii. Młodzież z różnych krajów zdążająca do Krakowa zatrzyma się w dniach 20-25 lipca 2016 r. w różnych parafiach diecezji. Stąd zwracamy się z prośbą o deklaracje tych którzy przyjmą  pod swój dach minimum dwóch młodych pielgrzymów w tych dniach, zapewniając im nocleg, śniadania i obiad w niedzielę. Taką deklarację przyjęcia młodych ludzi będzie można złożyć w przyszłą niedzielę. W sali maryjnej będą przedstawiciele parafialnego sztabu organizacyjnego, którzy udzielą  ewentualnie też informacji. Zapraszamy także młodzież naszej parafii, która jako wolontariusze będą współtworzyć parafialne przygotowania do ŚDM. Potrzeba stworzenia Parafialnej Grupy, która będzie przygotowywać to spotkanie już teraz, pobyt na parafii to wspólna modlitwa i Msze święte, posiłki, zwiedzanie okolicy, poznanie parafii, zabawa, wspólna nauka języków obcych dla nas :-) i języka polskiego dla gości :-)Plan Mszy Św.

Niedziela

8.00
10.00
12.00
17.00

Dni powszednie

18.00

Święta

9.00
18.00

Nabożeństwa

17.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Poniedziałek - Piątek

17.00 - 18.00

(Możliwość spowiedzi)

© Parafia Świętej Trójcy w Wólce
Krzysztof Osiecki