XXX Niedziela Zwykła (26.10.2014)

1.      W sobotę - uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św.  w naszym kościele o godz. 8.00 i 10.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 udamy się na cmentarz gdzie odbędzie się procesja z modlitwą za naszych zmarłych. Procesja na cmentarzu rozpocznie się o godz. 11.30. Nie będzie Mszy św. wieczornej.

2.      W przyszłą niedzielę wypada  Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Porządek Mszy św. w naszym kościele - niedzielny.

3.      Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych odbywać się będą na tygodniu o godz. 17.15  (w niedzielę o 16.15) w następujących dniach:

3 listopada– Jakubowice Murowane – Działki,

4 listopada– Świdniczek i ul. Dojazdowa,

5 listopada– Wólka,

6 listopada– ulice: Kijańska, Łuszczowska, Zawieprzycka, Hajdowska, Jakubowicka, Łagiewnicka, Turystyczna,

7 listopada– ulice: Lipeckiego, Pliszczyńska, Łysakowska, Zabytkowa, Grodzickiego, Torowa, Naftowa, Wiertnicza,

8 listopada– Długie,

9 listopada- ul. Jarmarczna, Kasprowicza i Zadębie,

W tych dniach będzie też odprawiana Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach w danym dniu.

4.      Na stoliku wyłożone są jeszcze kartki wspominkowe. Prosimy by na kopercie napisać miejscowość lub datę nabożeństwa.

5.      W dniach od 1 do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny. Modlitwa i ofiarowanie odpustu za zmarłych jest o wiele ważniejsze niż wszelkie zewnętrzne przejawy pamięci: kwiaty, wieńce czy zapalone znicze. Więcej o odpustach za zmarłych piszemy w gazetce parafialnej.

6.      W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

7.      W ubiegłą niedzielę odbyło się liczenie wiernych uczestniczących w liturgii niedzielnej. W naszym kościele w tym dniu na wszystkich Mszach św. było 771 wiernych, co stanowi prawie 30 %  aktualnej liczby mieszkańców naszej Parafii. Do Komunii św. spośród uczestników Mszy św. w tym dniu przystąpiło 46% wiernych.

8.      Z okazji Jubileuszu 300 -  lecia  Seminarium Duchownego w Lublinie, alumni seminarium podjęli inicjatywę modlitwy w poszczególne dni za konkretne parafie w diecezji, szczególnie o nowe powołania z danej parafii. Jutro, 27 października, będą się modlić za naszą parafię. My odwzajemnimy modlitwę za seminarium podczas różańca i Mszy św. w tym dniu.

9.      Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice" oraz Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Wólce zapraszają do udziału w projekcie "Cel na Kulturę", w ramach którego odbędzie się cykl bezpłatnych warsztatów artystycznych dla dzieci z dzielnicy Hajdów-Zadębie. W środę 29 października o godz. 16.30 odbędą się warsztaty plastyczne. Warsztaty odbędą się w świetlicy Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Wólce przy ul. Turystycznej 132.

10.  W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Leokadii Brus z ul. Turystycznej. Polećmy jej duszę Miłosiernemu Bogu w modlitwie. Wieczny odpoczynek…

Plan Mszy Św.

Poniedziałek - Piątek