Zesłanie Ducha Świętego (24.05.2015)

1.      Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na celebrowaniu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Myślimy również o darze Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach chrztu św. i bierzmowania i dziękujemy zań Panu Bogu.

2.      Jutro - poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego - obchodzić będziemy  święto NMP Matki Kościoła.  Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Od jutra zaczynamy także okres zwykły w liturgii

3.      W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana wprowadzone do liturgii przez papieża Benedykta XVI.

4.      W przyszłą niedzielę, 31 maja, będziemy przeżywali uroczystość Świętej Trójcy nasz odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 12.00. Po Mszy św. procesja eucharystyczna. Prosimy o przygotowanie orszaku procesyjnego. Dziewczynki w strojach komunijnych zapraszamy do sypania kwiatów.

5.      W przeddzień odpustu, w sobotę,  o godz. 19.00 (jeżeli pogoda pozwoli) na naszym cmentarzu grzebalnym odprawimy Mszę św. za pochowanych na naszym cmentarzu i wszystkich zmarłych Parafian.

6.      Spotkania kandydatów do Bierzmowania w tym tygodniu w środę i piątek o godz. 19.00. Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii udzieli Ks. Biskup Mieczysław Cisło dnia 15 czerwca o godz. 18.00.

7.    Zapowiedzi przedślubne:

Krzysztof Konrad Ciuraj, kaw. z parafii  tut.  i  Katarzyna Stachurska, panna z par. w Rykach –  zapowiedź pierwsza

Kamil Kuśmierz, kaw. z parafii  tut.  i  Agata Janoszczyk,  panna z par. we Wrzelowcu. – pierwsza zapowiedź

Plan Mszy Św.

Poniedziałek - Piątek