XIII Niedziela Zwykła  (26.06.2016)

1.     W pierwszą wakacyjną niedzielę w tekstach biblijnych pojawia się temat powołania. Czy nie stanowi to dla nas wyzwania, że w czasie odpoczynku mamy być świadkami Bożej obecności
i działania w świecie? Prośmy o siłę w dawaniu wiarygodnego świadectwa i o to, byśmy w wolnym czasie nie zaniedbywali naszych chrześcijańskich obowiązków.

2.     Dzisiaj od godz. 13.00 na placu kościelnym rozpocznie się festyn dla dzieci i dorosłych. Zapraszamy.

3.     Od jutra do soboty w Pliszczynie będą trwały Sercańskie Dni Młodych. Młodzież naszej zachęcamy do udziału. Ks. Sławomir zaprasza o godz. 19.00 na rowerowe, wieczorne wyjazdy do Pliszczyna.

4.     W środę świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz. 9.00 i 18.00 w intencji całego Kościoła, papieża, jako jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

5.     W tym tygodniu  pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa o godz. 17.30. Do chorych udamy się dopiero we wrześniu.

6.   Można jeszcze otrzymać  karty  wstępu na stadion Arena Lublin na spotkanie w dniu 23 lipca w ramach diecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży. Osoby zainteresowane ich otrzymaniem prosimy o kontakt.

7.   Prenumeratorów prasy katolickiej prosimy o regulowanie opłat za II kwartał.

8.   Zapowiedzi przedślubne:

Chmiel Magdalena panna  z parafii tutejszej i Orłowski Kamil  kawaler  z parafii tut. – zapowiedź pierwsza

Jaszczak Mateusz  kawaler  z parafii tutejszej i Jonasz Anna panna z parafii w Radawcu  – zapowiedź druga

Woźniak Magdalena panna  z parafii tutejszej i Wilkołaski Przemysław  kawaler  z parafii w Bychawie – zapowiedź druga

Plan Mszy Św.

Poniedziałek - Piątek