XXXIV Niedziela Zwykła (23.11.2014)

uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1.        Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Cieszymy się z aktywnej obecności naszego parafialnego oddziału Akcji Katolickiej. Przypomnijmy, że Akcja Katolicka jest publicznym stowarzyszeniem wiernych, a jej zasadniczym celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem dla jej członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.

2.      Za tydzień wspomnienie św. Andrzeja Ap. Jest to również czas tak zwanych andrzejkowych zabaw. Bardzo prosimy o zachowanie roztropności, zwłaszcza tam, gdzie zabawa kolidowałaby z wiarą. Wiara we wróżby, horoskopy i zabobony jest nie do pogodzenia z chrześcijaństwem.

3.      Przyszła niedziela – to już pierwsza niedziela Adwentu. Na Mszy św. o godz. 8.00 poświęcimy opłatki.

4.      Nasze adwentowe rekolekcje parafialne odbędą się w dniach 11 – 14 grudnia.

5.      Wczoraj obchodziliśmy wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej i chórów.  Cieszymy się z faktu, że w naszej parafii istnieje chór. Razem z panem organistą zapraszamy serdecznie także nowe osoby, które chciałyby śpiewać w chórze. Do tego nie potrzeba wykształcenia muzycznego ani nadzwyczajnych talentów muzycznych. Jesteśmy pewni, że wielu naszych parafian Pan Bóg obdarzył odrobiną słuchu i melodyjnego głosu – co słychać w czasie Mszy św. - które można dla chwały Bożej wykorzystać. Tylko trzeba chcieć. Trzeba trochę odwagi i poświęcenia godziny czasu w tygodniu czy raz na dwa tygodnie. Spotkania chóru odbywają się w czwartki po Mszy św. w sali maryjnej.

6.      Zapowiedzi przedślubne:

·        Krzysztof Bielecki cywilnie związany z par. tut. i Anna Podlaska cywilnie związana z par. tut – zapowiedź pierwsza

Plan Mszy Św.

Poniedziałek - Piątek