Ogłoszenia duszpasterskie

  XXIX Niedziela Zwykła  (16.10.2016)

 

1.      Pan Jezus w Ewangelii przypomina o tym, że powinniśmy wytrwale się modlić; że nasza modlitwa winna być ufna, żarliwa, pokorna, szczera, cierpliwa i wytrwała. Modlitwa różańcowa  - jak przed laty mówił Prymas Polski kard. August Hlond – jest modlitwą potężną” i że „każdy Polak powinien odmawiać różaniec”, bo „tą bronią pokonamy zło”. Zatem zachęcamy do codziennego różańca. W kościele wspólne nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30 (w niedzielę o 16.30) 

2.     Dzisiaj o godz. 18.00  w sali maryjnej odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.

3.     W czwartek kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Jest jeszcze możliwość skorzystania z tej propozycji jako szansy na ożywienie naszej relacji do Pana Boga.

4.     W sobotę, 22 października, Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi. Może warto z tej okazji sięgnąć do tekstów z nauczaniem świętego papieża.

5.     W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła.

6.     Na stoliku wyłożone są kartki wspominkowe. Prosimy by na kopercie napisać miejscowość. Nabożeństwa wspominkowe będą odprawiane dla poszczególnych miejscowości w wyznaczonym dniu.

7.     Dzisiaj w całej Polsce odbywa się odbywa się liczenie wiernych uczestniczących w Mszy św. niedzielnej. Wychodząc ze świątyni umożliwmy ministrantom policzenie nas.

8.     Zakończyły się prace związane z wykonaniem wentylacji, likwidacją pleśni, osuszaniem i malowaniem ścian oraz myciem okien w trzech kaplicach bocznych. Całkowity koszt wyniósł 5.800 zł. Przed nami jeszcze konieczność docieplenia przed zimą stropu na kaplicami.

9.     W minionym tygodniu odbył się pogrzeb:  ś.p. Ryszarda Saneluty z ul. Torowej.  Polećmy go miłosierdziu Bożemu  „Wieczny odpoczynek…”.Plan Mszy Św.

Niedziela

8.00
10.00
12.00
17.00

Dni powszednie

18.00

Święta

9.00
18.00

Nabożeństwa

17.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Poniedziałek - Piątek

17.00 - 18.00

(Możliwość spowiedzi)

© Parafia Świętej Trójcy w Wólce
Krzysztof Osiecki