III Niedziela Adwentu (14.12.2014)

1.      Dziś przypada trzecia niedziela Adwentu, zwana niedzielą Gaudete – „Radujcie się” od pierwszych słów antyfony na wejście dzisiejszej Mszy Świętej, umieszczonej w mszale. W tę niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, przypominające nam o obowiązku ustawicznej modlitwy i troski o rodzinę własną i naszych bliźnich

2.      Msze św. roratnie w tym tygodniu o godz. 7.00. Zapraszamy

3.      Od wtorku rozpoczynamy modlitwę Nowenny do Bożego Narodzenia, 20 minut przed Mszą św. wieczorną.

4.      W sali maryjnej odbywa się kiermasz świąteczny. Pojawiło się tam kilkadziesiąt nowych pozycji książkowych. Warto zobaczyć, może znajdziemy coś dla siebie lub na prezent świąteczny dla najbliższych.

5.      Osoby, które chciałyby rozpocząć prenumeratę lub planujące rezygnację z  prenumeraty prasy katolickiej w przyszłym roku  proszone są o potwierdzenie  tego w zakrystii. Na stoliku naor numer dwumiesięcznika Miłujcie się.

6.      Składamy podziękowanie za złożone ofiary z okazji roznoszenia opłatków. Bardzo serdecznie dziękujemy osobom, które podjęły się trudu rozniesienia opłatków do katolickich domów naszej parafii.

7.      Za tydzień, w poniedziałek – 22 grudnia -  będzie  ubieranie choinek. Będzie to już dzień wolny od szkoły więc młodzież prosimy o pomoc.

8.      W dniach 19 i 20 grudnia br. w Parafii św. Jana Pawła II w Lublinie,  ul. Bp Mariana Fulmana odbędą się rekolekcje adwentowe dla  małżeństw bezdzietnych. Rekolekcje poprowadzi ks. Prałat Ryszard  Winiarski. Msza św. z nauką rekolekcyjną każdego dnia rozpocznie się o godz. 19.15. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie  internetowej: wwww.bezdzietni.kuria.lublin.pl

9.      W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności: śp. Zofia Wronka z Jakubowic Murowanych oraz śp. Kazimiera Wolińska z ul. Zadębie.  Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek….

10.  Ks. Tomaszowi dziękujemy za przygotowanie nas poprzez rekolekcje do świąt Bożego Narodzenia. Życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej zarówno w pracy kapłańskiej jak i naukowej. Szczególnie życzymy by wszelkie inicjatywy podjęte na polu Towarzystwa Przyjaciół KUL przynosiły dobre owoce. I zapraszamy częściej do nas. Choćby na niedzielę promocji Towarzystwa Przyjaciół KUL. Prosimy przyjeżdżać jak do swoich. Z racji korzeni rodzinnych jest Ksiądz naszym Rodakiem i zawsze może się czuć u nas jak u siebie.

Plan Mszy Św.

Poniedziałek - Piątek