XXIV Niedziela Zwykła. Święto Podwyższenia Krzyża (14.09.2014)

1.      Dziś rozpoczynają się dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, są one częścią rozpoczynającego się Tygodnia Wychowania. Pamiętajmy o tej inicjatywie w naszych modlitwach w intencji dobrego wychowania dzieci i młodzieży, abyśmy mieli społeczeństwo moralnie i duchowo silne i stabilne.

2.      W naszej parafii od 23 września  rozpocznie działalność Poradnia Wychowawcza i Rodzinna w której będzie można uzyskać pomoc w zakresie spraw wychowawczych i rodzinnych. Porady będą udzielane bezpłatnie przez psychologa i pedagoga. Punkt będzie czynny we wtorki w godz. 16.00 – 17.00.

3.      Od października rozpocznie się w naszej parafii przygotowanie kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Dotyczy ono uczniów klas III gimnazjum i starszych.

4.      Uroczystość I Komunii św. w naszej wspólnocie parafialnej zaplanowana jest na 10 maja 2015 r.

5.      Próba dziecięcej scholi Gloria dzisiaj o godz. 11.20

6.      Spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej w przyszłą niedzielę o godz. 15.00

7.      W bieżącym numerze Gościa Niedzielnego kolejna płyta z Dzienniczkiem św. siostry Faustyny.

8.      Dyrektor Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę ks. Mirosław Ładniak zaprasza  pielgrzymów oraz przyjaciół pielgrzymki na spotkanie: Pielgrzymka – ciąg dalszy…Jest to najnowsza propozycja spotkań  w ramach promocji Pieszej Pielgrzymki z Lublina na Jasną Górę.  Pierwsze spotkanie odbędzie się w parafii św. Stanisława B.M. przy ul. Zbożowej w Lublinie, 21 września od godz. 17.00. Szczegóły na  www.pielgrzymka.lublin.pl.

9.      W gazetce parafialnej jest informacja dla mieszkańców Jakubowic Murowanych o zebraniu w sprawie funduszu sołeckiego.

10.  Zapowiedzi przedślubne:

Łukasz Świdziński, kawaler z par. tutejszej i Anna Kisiel,  panna z par.  w Żaganiu – zapowiedź druga. Ktokolwiek wie o istniejących przeszkodach do ważnego zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego zobowiązany jest w swoim sumieniu do poinformowania o tym miejscowych duszpasterzy

11.  W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca śp. Marianna Bartnik  z Długiego. Polećmy jej duszę Miłosiernemu Bogu w modlitwie. Wieczny odpoczynek…

Plan Mszy Św.

Poniedziałek - Piątek